Op 18 september jl. is het alweer twee jaar geleden dat we Céline Corsius moesten gaan missen, een onvergetelijke oudleerling die na een lang en slopend ziekbed afscheid van het leven moest nemen maar geweldige herinneringen achterliet.

Samen met haar broer Philip heeft zij tijdens haar jaren op de KSE onschatbare  bijdragen geleverd door haar muziek-, componeer- en acteerprestaties in de filmproducties van  Philip en daarbij wezenlijk bijgedragen tot de naam en faam van de KSE als cultuurprofielschool in die jaren. Vooral heb ik haar daarna tijdens haar ziekte mogen leren kennen als een buitengewoon dappere  doorzetter en een lieve inspirerende en onvergetelijke vriendin voor velen.

Een van de activiteiten waarbij zij een hoofdrol heeft gespeeld was in 2004 bij de eerste versie van het project ‘Expose your talent‘, een wedstrijd filmpjes maken, georganiseerd door Kennisnet en SURFnet, om binnen het onderwijs gebruik van video en snel internet te promoten.

Dat de herinneringen daaraan na al die jaren nog steeds levendig zijn bleek toen ik een tijdje geleden  tijdens het uitlaten van de hond oudleerling en oudcollega Engels Erik Schilder tegenkwam met wie ik wat herinneringen ophaalde aan de ‘goede oude tijd’.  Erik was er ook bij in 2004 toen we met een zestal touringcars vol KSE-leerlingen naar 013 in Tilburg reden voor een groot gala-finalefeest waarop de winnaar bekend gemaakt zou worden van de wedstrijd ‘Expose your talent’.

Erik: ‘Onvergetelijk was dat! Iedereen was in gala, het was een schitterend verzorgde avond, we kregen gratis bier en we werden voor deze ‘surveillance’ nog betaald ook!’

Voor de deelnemers van de KSE verliep de avond, gepresenteerd door Victoria Koblenko zeer gunstig: uit de vele filmpjes die onze school (en natuurlijk ook de andere deelnemende scholen) hadden ingezonden kwam de film ‘Fataal’, gemaakt onder leiding van Philip Corsius als winnaar uit de bus. Dat was niet alleen vanwege het intelligente script en de slimme opzet van de rolprent ( lichtelijk geïnspireerd op ‘Momento‘, een klassieker uit die jaren), het fraaie acteerwerk van o.a. Roel Dirven en de andere acteurs  maar ook door de fraaie soundtrack, gecomponeerd en gespeeld  door Céline met zang van Romy Uitdehaag.

Wie de foto’s hieronder ziet kan constateren dat zowel leerlingen als begeleidend personeel zich kostelijk amuseerden op deze buitengewoon geslaagde avond zonder enige wanklank!

Behalve Céline zien we op onderstaande foto’s meer mensen die ons in de loop van de tijd helaas zijn ontvallen: Ed Netten, inspirerend docent Engels, en mijn dierbare en onvergetelijke collega’s tekenen Pieter de Jong en Michiel Eikenaar. Allemaal worden zij zeer gemist…

Grote limo bij de rode loper voor de ingang van 013

Grote limo bij de rode loper voor de ingang van 013

Ondergetekende met enkele leerlingen voor 013

Presentator Victoria Koblenko aan het begin van de avond

Drukte in de wandelgangen van 013

Diverse dames in gala

Collega’s Elise Hop (Engels) en Luuk Nobelen (Duits) doen een dansje

Feestende KSE-ers

Tekencollega’s Ellis Learbuch en Richard Rokx

Kees (Gobbens) en Kees (Lauwen)

Carel Tonino en Jeroen Deijkers maken de reportage die hieronder te zien is

KSE-ers in gala

Overzicht van de zaal

KSE-ers in gala

Pieter de Jong (tekenen), Erik, Ed Netten (beiden Engels)

Latere winnaars Céline en Philip

KSE-ers in gala

Kees Gobbens (muziek), Carmen Klomp (Tekenen)

KSE-ers in gala

Valt niet mee, op hoge hakken!

Conrector Peter Timmermans en collega Engels Erik Schilder

V.l.n.r.: Erik (Engels), Arjen Klep (wiskunde), Michiel Eikenaar (Tekenen)

En het werd steeds gezelliger

Philip ingesprek met leden van de organisaatie

Philip en Céline in gesprek met leden van de organisaatie

Philip en Céline in gesprek met leden van de organisaatie

KSE-ers in gala

Pieter Bas de Koning (geschiedenis), Hans Lefévre (nederlands) en ik, zei de gek

KSE-ers in gala

KSE-ers in gala

KSE-collega’s doen een overwinningsdansje op het podium

Michiel doet een dansje op het podium

KSE-ers in feesttenue

Het winnend Fataal-team

Prijswinnaars met hun prijzen

Prijswinnaars met hun prijzen

Persconferentie na de prijsuitreiking

Welkomsspandoek aan het hek van de KSE

Welkomsspandoek aan het hek van de KSE

 


Reportage van de avond gemaakt door Carel Tonino en Jeroen Deijkers


Presentatie van de avond gemaakt door de wedstrijdorganisatie van SURFnet

Reacties op “Herinneringen uit 2004: Expose your talent, het grote gala”

Er zijn al 5 reacties geplaatst op dit artikel.
Wil je zelf reageren? Dat kan onder “Zelf reageren”.

  1. Guido Merién- van Sprundel via Linkedin:
    Ik weet dit nog heel goed – dat was een gouden avond!!!
    Prachtig materiaal Sjaak.

    Sjaak Jansen op 15 september 2025 om 09:53 uur.

  2. Lou Corsius via Linkedin:
    Dag Sjaak,
    Fijn dat je op deze manier aandacht besteedt aan Céline !!!

    Sjaak Jansen op 15 september 2025 om 12:02 uur.

  3. Elise Hop via FB:
    Oei oei, goede foto’s om terug te zien. Mooie herinnering.

    Sjaak Jansen op 15 september 2025 om 16:31 uur.

  4. Dankjewel voor weer een prachtige terugblik, Sjaak! Die avond scoort goed bij de hoogtepunten van m’n leven. Mooi hoe toen dingen bij elkaar gekomen zijn. De KSE met jou, Michiel, Kees en anderen in zo’n belangrijke rol als motiverende en inspirerende docenten. Céline en ik hadden het niet beter kunnen treffen.

    Philip Corsius op 15 september 2025 om 17:29 uur.

  5. Pieter-Bas de Koning via FB:
    Mooi was dat!

    Sjaak Jansen op 15 september 2025 om 21:57 uur.

Deel dit artikel!

Vond je dit een leuk artikel? Deel het op Facebook, LinkedIn of een ander social media kanaal!

Zelf reageren