Altijd leuk om werk van oud-leerlingen te zien die uiteindelijk van kunst hun baan gemaakt hebben.
Een mooi voorbeeld is illustrator Kris Lauwen die op mijn blog al vaker gefigureerd heeft. Onlangs nog toen zij in het nieuws kwam met haar spectaculaire werk op de ramen van het voormalig H&M pand in Haarlem. Maar ook het jaar daarvoor zorgde zij voor mooi en gevarieerd werk zoals hieronder is te zien.

Men zegt wel eens: ‘een tevreden klant komt altijd terug.’
Dat is zeker het geval bij Kris: dit jaar mocht zij  een derde serie ‘vertelborden’ maken, waarbij sprookjes van Grimm het onderwerp waren met als thema ‘Grimmige Grimm‘. Dat zijn dus weer acht mooie sprookjesposters erbij die heeft zij mogen mogen ontwerpen voor Chris de Backer en zijn verhalenroutes! Deze derde editie wordt weer gerealiseerd met een paar van de beste verhalenvertellers uit België en natuurlijk al het moois wat uit Kris haar handen kwam en wat hieronder te zien is.

Bord 'De schone slaapster'

Bord ‘De schone slaapster’

Bord 'De drie spinsters'

Bord ‘De drie spinsters’

Bord 'Assepoester'

Bord ‘Assepoester’

Bord 'Eenoogje, Tweeoogje. Drieoogje'

Bord ‘Eenoogje, Tweeoogje. Drieoogje’

Bord 'De Bremer Stadsmuzikanten'

Bord ‘De Bremer Stadsmuzikanten’

Bord 'Vrouw Holle'

Bord ‘Vrouw Holle’

Bord 'De Bijenkoningin'

Bord ‘De Bijenkoningin’

Bord 'De zes zwanen'

Bord ‘De zes zwanen’

Ook op 26 april 2024 jl. had Kris een feestje te vieren! Dat was namelijk de dag van de release van het kaartspel ‘Sea or shore’, dat Kris een paar maanden terug vormgaf voor Jolly Dutch. Zij vertelt hier zelf, geïllustreerd met een mooie animatie, hoe zij bij de vormgeving van Sea or shore te werk gegaan is.
Voor Jolly Dutch maakte Kris al eerder het spel Cloudy Kingdom.

Sea of shore

Sea or shore

Sea of shore

Sea or shore

Sea of shore

Sea or shore

Sea or shore

Sea or shore

Sea or shore

Sea or shore

Sea or shore

Sea or shore

Hieronder de introductie en uitleg van het spel….

…en wat een criticus die spellen beoordeelt ervan vindt!

We sluiten af met een mooi uitgevoerde informatieve plattegrond van Kris haar hand voor de jaarlijkse tuindagen op  Landgoed Vollenhoven van de hand van Kris. Ongetwijfeld een volgende keer weer meer!

Tuindagen

Tuindagen

Tuindagen

Tuindagen

Tuindagen

Man using GPS on his phone

Reacties op “Nog meer mooi werk van oud-KSE-leerling Kris Lauwen!”

Er is al één reactie geplaatst op dit artikel.
Wil je zelf reageren? Dat kan onder “Zelf reageren”.

  1. Bianca Linders via Linkedin:
    Ja vind haar werk ook goed, aangeboden om in de KUNSTelage te exposeren. Maar ze wil alleen met vrij werk…

    Sjaak Jansen op 25 november 2025 om 22:16 uur.

Deel dit artikel!

Vond je dit een leuk artikel? Deel het op Facebook, LinkedIn of een ander social media kanaal!

Zelf reageren