Al eerder heb ik het al gehad over de samenwerking tussen onze school en Mytylschool De Schalm uit Breda. Deze samenwerkingsverbanden waren steeds van grote waarde voor zowel de KSE-ers als de Schalmers. Een heel speciaal project met diverse facetten en onderdelen, de “Tour de Vincent”, vormde een van de meest recente hoogtepunten. In een aantal afleveringen zal ik de komende tijd hiervan verslag doen.

Het idee was afkomstig van Hanne Poos, cultuurcoördinator voor de gemeenten Etten-Leur en Zundert en stuwende kracht achter KOEPEL, de Marktplaats voor cultuureducatie in Etten-Leur. Zij had het plan opgevat om voor middelbare scholieren een reis samen te stellen waarbij zij in de voetsporen van Vincent van Gogh zouden treden voor een zoektocht naar de mens en de kunstenaar Vincent van Gogh. Deze zoektocht zou plaats vinden in de vorm van een reis, die start in Brabant, waar Van Gogh geboren is en waar hij uiteindelijk de beslissing nam om zich verder te ontwikkelen als kunstenaar, en voert langs plaatsen in Nederland, België en Frankrijk die een bijzondere betekenis hebben gespeeld in zijn leven.

De Tour de Vincent is niet alleen een zoektocht naar Van Gogh, maar gaat ook in op de betekenis van kunst in de samenleving en op welke manieren verschillende kunstdisciplines kunnen worden gebruikt bij het verbeelden van indrukken. Als meerwaarde èn buitenkansje voor onze leerlingen om voor een groot deel aan hun verplichtingen aan de maatschappelijke stage te voldoen, werd besloten deze reis te ondernemen samen met leerlingen van Mytylschool de Schalm: leerlingen met en zonder beperking zouden aldus meer dan een week met elkaar optrekken.  De leerlingen die deze reis zouden ondernemen kregen de opdracht hun indrukken te verwerken via beeld (fotografie, film, tekenen en schilderen) en taal (schrijven van weblog, dummie-dagboek en social media).

Dit alles zou resulteren in een aantal kennismakingsactiviteiten in Breda en Etten-Leur, de reis zelf, en daarna een aantal blijvende contacten en vriendschappen! Hieronder van elk stadium en onderdeel van deze  buitengewone reis alvast een indruk. Binnenkort aandacht voor elk onderdeel afzonderlijk. Wie alvast meer wil zien en lezen kan terecht op de Facebookpagina van de Tour de Vincent van deze reis en de speciaal voor de reis gemaakte website met vele fotoalbums en filmpjes!

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

Kennismakingsactiviteit in Breda, 8-3-2012

groepROBkopiek

Resultaat Photoshopsessie

IMG_3057

Resultaat Grote Kerk s

IMG_3350

Schildersessie Nieuwe Nobelaer, 19-03-2012

IMG_3368

Schildersessie Nieuwe Nobelaer

IMG_3448

Resultaat sessie Nieuwe Nobelaer

IMG_5907

Expo Van Gogh leeft 2012

IMG_5926

Expo Van Gogh leeft 2012, 31-0302012

HVB_8706

Tableau de la Troupe,   19-04-2012

563577_259907467439721_539530379_n

Vertrek voor de grote reis, 20-04-2012

CIMG1931-540x405

Groepsfoto onderweg

DSC04715-300x225

Auvers

IMG_6595

Enkele dummie-dagboeken

Deze presentatie werd gegeven op de voorlichtingsavond voor de deelnemers van de KSE en hun ouders. Daarbij werd de algehele gang van zaken uiteen gezet:

Presentatie 14 februari from jacjans

Tijdens de aftrap in Breda presenteerde Schalmcollega Ineke Marijnissen het reisprogramma:

Tour de vincent from jacjans

 

Reacties op “Tour de Vincent, deel 1”

Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.
Wil je zelf reageren? Dat kan onder “Zelf reageren”.

Deel dit artikel!

Vond je dit een leuk artikel? Deel het op Facebook, LinkedIn of een ander social media kanaal!

Zelf reageren